עבודת צוות בטקלידרס

הפעם פינת הפירגון היא על עבודת צוות בטקלידרס. אנו רוצים להמחיש לכם איך מתנהלת אצלנו למידה של אחד הכישורים החשובים בחיי העבודה- כישורי עבודת צוות.

עד עכשיו העלינו ב"פינות הפירגון " השונות מיזמים נפלאים ואפליקציות נהדרות אישיות, שפיתחו ילדים וילדות שלומדים ולמדו איתנו. אנו רוצים לתקן את הרושם המוטעה שאולי נוצר אצלכם, שאצלנו לא עובדים גם בקבוצות ועובדים נפלא.

מספרת נטע מדריכת הקבוצה:

מדובר בקבוצת ילדים שכללה את: יונתן ומיכל ספיר, מעין פדידה, שחר חזקיה ורועי פניה, שהם ילדים שעכשיו סיימו שנה שלישית בתוכנית, ואני מדריכה שלהם שנתיים). כחלק מהפרויקט seaLegs פרויקט העוסק בהפעלת חיישן האקסלרומטר (חיישן הקיים במכשירי סמארטפון העוקב אחר תנועות המכשיר)

בחלקו הראשון נתבקשו הילדים באמצעות תרגילים ללמוד קצת על החיישן, להפעיל אותו לקבל ממנו נתונים ולעשות איתם דברים.

בחלק השני בפרויקט התחלנו לייצר משחק ובו על המשתמש להזיז כדור על פני רקע עם חורים ועליו להימנע מנפילה אליהם, כך יצרנו גם שלב נוסף ובו הכדור צריך להגיע מנקודה אחת אל היעד על פני מפת כוכבים, ועל הדרך גם איך מוסיפים שלב לאפליקציה.

ובחלקו השלישי של הפרויקט העברני את הכדור לידיים של הילדים תרתי משמע…ועל פי דרישות לקוח היו צריכים להוסיף שלב משלהם, אבל -כצוות!

אז התחלקנו לצוותים, ושוב על פי דרישות הלקוח, הכוללות בקשה לנושא האפליקציה, הצוותים בחרו נושא לשלב האישי שלהם ורצו עם זה,

חלוקת עבודה בכל מיני דרכים (לפי עיצוב/ תכנות, או לפי חלקים בקוד, או בכלל פגישה במהלך השבוע ועב

ודה יחד) מהתוצרים ניתן להתרשם בצילומי המסך,

 

אולי גם יעניין אתכם:

סקראץ משחקים
פיתוח אפליקציות לילדים
חוגים לנוער

מעבר לכך מדובר בקבוצה שבמהלך השנה התגבשה לה ויצרה לעצמה קודים פנימיים של התנהלות גאוות יחידה והומור פנימי, שבא לידי ביטוי כמובן בבדיחות אישיות…

לדוגמה : הדקות הראשונות בפעילות שהוקדשו לשיחה על קרמבו (שכולם אוהבים) הובילו את הקבוצה לידי יצירה משותפת של לוגו הקבוצה (ראו בתמונה) בכלל, דיונים פתוחים במפגשים, יצרו דינמיקה קבוצתית מעולה וזה מה שלדעתי גם איפשר עבודה בצוות בצורה חויתית ומיוחדת.

חייבת לציין שלמדנו השנה דברים מורכבים מאוד, ועם זאת הילדים לא ויתרו והעלו שאלות התנסו בעצמם, שיתפו באגים שפתרנו יחד בקבוצה ועוד…

ללמוד לעבוד בעבודת צוות (כמו למשל לתת ולקבל פידבקים) זה אחד הדברים החשובים בחיים והילדים הרוויחו תוך כדי עבודה על האפליקציה התנסות חשובה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *