התכנית

למי מיועדת התכנית?

התכנית מיועדת לילדים בגילאי 10-18, המעוניינים ללמוד להמציא ולפתח תוכנות ומשחקים לאייפון, לאנדרואיד ולמחשב. קבוצות הלימוד מחולקות לפי גיל ורמת ידע. אין צורך בניסיון קודם.

מה תדעו לעשות בסוף הקורס?

לימוד תכנות לילדים מפתח את הדמיון ואת היצירתיות ומעניק כלים פרקטיים להשתלבות עתידית בשוק העבודה. במהלך התכנית ניתן יהיה ליישם באופן מעשי את תכני הלימוד והידע הנרכשים:

  • להמציא, לתכנן ולתכנת תכנה מקורית לאייפון/ אנדרואיד
  • לעצב את הממשק והמראה של התכנה
  • להתקין את התכנה על סמארטפון

יחידות

Unit

01
ברוכים הבאים לפיתוח אפליקציות לילדים! : ביחידה זו הילדים ילמדו את יסודות התכנות בעזרת סביבת פיתוח מבוססת בלוקים (Scratch).
02
אפליקציה ראשונה : ביחידה זו יתוודעו הילדים לסביבת הפיתוח שבה יפתחו אפליקציות לסמרטפון: LiveCode
Be Cool היא האפליקציה הראשונה שהילדים יפתחו בקורס. באפליקציה זו לחיצות על כפתורים שונים גורמות לשדה טקסט להופיע ולהעלם.
03
משחק ראשון : ביחידה זו הילדים יפתחו את המשחק הראשון שלהם לסמארטפון ויעצבו אותו. זו גם האפליקציה הראשונה שהילדים יוכלו להתקין על הטלפון החכם שלהם .
My Tamago היא אפליקציה המדמה משחק פשוט, שבו באמצעות לחיצה על כפתור ניתן לשלוט בספירה ובמספרים רצים במהירות. לגרסה המקורית של המשחק היו כ-20 מיליון הורדות ברחבי העולם.
04
לומדות : ביחידה זו הילדים יתנסו בפיתוח שתי לומדות וברכישת כלים נוספים לתכנות ועיצוב.
Deep Sea Adventure היא לומדה ללימוד צבעים לגיל הרך. הילדים יבנו לוח תוצאות וישלבו אנימציה כחלק מהשאלה/תשובה.
Space Odyssey לומדה לחיבור וחיסור מספרים בתחום העשרות. הילדים יחוו היכרות ראשונית עם יסודות השיווק. הם יצרו תקשורת עם המשתמשים, מסך About Us וקישור לתוכנות חיצוניות כגון: פייסבוק או אימייל.
05
פרויקט סיום : במסגרת היחידה החמישית, הילדים ישתמשו בכל הידע שרכשו מתחילת השנה, ויפתחו את האפליקציה הרביעית שיוכלו להתקין על הטלפון החכם שלהם.
My Kitty היא אפליקציה בסגנון משחקי ה- Arcade. על המסך מופיעה מטרה במיקום ובמרווחי זמן אקראיים. על השחקן לתפוס את המטרה ע